Na mastné vlasy

15. února 2009 v 11:36 | =P |  ♥vlasy

Na mastné vlasy

Ráno si vlasy umyjete, a k večeru je máte mastné? Při používání dobrých přípravků se to změní - i když to bude chtít trochu času.

Jak na to? Potřebujete přípravek, který dobře myje, a přitom není agresivní: to znamená, že nenutí mazové žlázy ke zvýšené činnosti. Vhodné jsou proto šampony na mastné vlasy nebo šampony pro časté použití. Nejlépe však uděláte, když je budete každý večer střídat. První druh šamponu upravuje tvorbu mazu a ošetřuje pokožku hlavy, druhý jemně myje a nechává vlasy odpočinout.

Správný postup: Myjte si vlasy vždy, když cítíte, že jsou špinavé, jinak se ,dusí' pokožka hlavy. Důležité však také je mazové žlázy nedráždit, hlavně je netřít, jen zlehka masírovat konečky prstů. Nespěchejte a vlasy vždy pořádně propláchněte. Do poslední vlažné lázně můžete přidat ocet. Okyselením pH pokožky na hlavě zklidníte mazové žlázy.

Vhodné přípravky: ošetřující šampon na mastné vlasy a zklidňující šampon pro časté použití, oba Dercos, Vichy, každý za 274 Kč; šampon na mastné vlasy s výtažkem kopřivy, Klorane, 164 Kč
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Byl/a jsem tu

xoxo

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama