Michelle Obama v roli módní ikony

11. února 2009 v 22:23 | =P |  módní policie

Michelle Obama v roli módní ikony

Michelle Obama je nejen první afroamerickou "první dámou" v dějinách spojených států vůbec, ale pro mnohé již nyní vzorem. A to jak osobností, tak i jako módní ikona. Zajím vás, jak vypadá šatník první dámy Ameriky?


Christian Lacroix
Každý den poctivě cvičí, a prestižní módní časopisy Vanity Fair a People Magazin ji řadí k nejlépe oblékaným lidem světa. A to dokonce i přesto, že se mnohdy nebojí obléknout si něco z obchoďáku za pár dolarů - vždycky jí to totiž ohromně sluší.

Michelle Obama absolvovala práva v Princetonu a naposledy řídila nemocnici v Chicagu, kde si vydělala 300 tisíc dolarů za rok (to je více než její manžel vydělal v senátu) a se svými 182 centimetry ztělesňuje typ moderní ženy. Tomu odpovídá i její šatník.

Michelle vyniká svými ambicemi. Přestože pochází z chudé rodiny, dokázala se vypracovat svou pílí, a na stipendia vystudovala prestižní univerzitu v Princetonu a Harvardu. Poté pracovala jako první černošská advokátka ve známé chicagské kanceláři, jako asistentka chicagského starosty, ve vysokých funkcích na tamní univerzitě i jako manažerka nemocnice. Ani doma ale není rozhodně za šedou myšku. Podporu při prezidentské kampani podmínila slibem manžela, že přestane kouřit. Protože kouření nejenže škodí zdraví, ale dnes už přestává být módním.

Nejoblíbenější módní kousky první dámy USA

Co se týče módy, v největší oblibě má Michelle elegantní vkusný styl 60., případně 50.let a podobně jako Jackie Kennedy si zamilovala perlové náhrdelníky. Ty jsou ale společně s korálky pravděpodobně tím jediným co z doplňků Michelle nosí - šperky totiž téměř ignoruje. Obecně volí jednoduchost před okázalostí. Její nejoblíbenější návrhářkou je chicagská designérka Maria Pinto, která o ní říká: "Paní Obamová je v oblečení nevyzpytatelná. Zdá se, že už je pro něco rozhodnutá, a pak za minutu vymění celý šatník."

Modely s dílny chicagské designérky Maria Pinto

Osobitý styl - ne vždy se však vše povede

Každopádně stejně jako mnohdy Michelle Obama nevybírá sofistikovaná slovíčka ze svého slovníku, i v módě občas přijde i s něčím naprosto nečekaným. Ráda má výrazné barvy, a pro novou příležitost nový účes. Často volí široké pásky opticky zužující pas a vyšší kozačky, které skryjí silnější lýtka. Návrháři jí vyčítají roztržitost, v oblečení se prý neumí chovat - často jí totiž visí nepřirozeně kusy oděvu, které nesedí na svém místě.

Často je Michelle vyčítána také volba šatů pro volební noc, v níž její muž zvítězil. Vybrala si tehdy červeno-černé šaty od Narciso Rodrigueze z jeho jarní kolekce pro příští rok. Přestože model nechala zbavit přílišného lesku a třpytek, model přespříliš zvýraznil její proporce v bocích a vypadala v něm nemotorně.Christian Lacroix
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Byl/a jsem tu

xoxo

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama