Lepší než plastika!

10. února 2009 v 10:47 | =P |  ♥vlasy
Lepší než plastika!



Trápí vás kulatý obličej, nízké čelo nebo třeba velký nos, takže všechny své fotky z profilu raději ihned mažete? Než se rozhodnete investovat čas a peníze do plastické operace, zkuste utratit pár stovek za opravdu dobrého kadeřníka. Správný střih vlasů vás totiž může vašich mindráků zbavit - dokáže odpoutat pozornost od toho, co se vám nelíbí, nebo naopak ještě víc upozornit na vaše krásné oči, lícní kosti nebo labutí krk.

CO S TVAREM OBLIČEJE?

Ženy s oválným obličejem, který je považován za ideální, mají štěstí: těm bude bez problémů slušet téměř cokoli. Pokud vás ale trápí hranatý, kulatý či trojúhelníkový obličej, nemusíte si zoufat, správné střihy ho dokážou vykompenzovat. Hlavním problémem hranatého obličeje je, že čelist je stejně široká jako čelo. Co s tím? Zvyšte účes nad čelem a nechte si sestříhat vlasy rámující obličej, aby čelist hezky zúžily. Dobrým tipem je mikádo ustřihnuté v délce lehce pod bradou, s tím, že konce vlasů jsou mírně podtočené do obličeje. Máte-li naopak kulatý obličej, lepší variantou pro vás budou spíš delší vlasy (například po ramena) s pěšinkou na straně nebo uprostřed. Budou vám slušet i vlasy zakrývající uši a lehce obě půlky obličeje - tím se vaše tvář protáhne, což jí prospěje. Naopak zapomeňte na načechrané mikádo po uši nebo krátký sestřih. Tyto účesy by vás zbytečně opticky rozšiřovaly.
Trojúhelníkový tvar obličeje se vyznačuje tím, že je prodloužený, má široké čelo a malou bradu. Správný střih by proto měl u čelisti přidat vlasům na objemu. Dobrou variantou je například zvlněné mikádo, zastřižené právě na její úrovni.

JAK UPOZORNIT NA LÍCNÍ KOSTI

Nechte si sestříhat prameny okolo obličeje, nebo si naopak vlasy sčešte dozadu do culíku nebo drdůlku.



JAK ZÚŽIT KULATÝ OBLIČEJ

Vyhněte se objemnému krátkému mikádu. Vašemu obličeji určitě pomohou delší vlasy s pěšinkou na straně nebo uprostřed.

JAK PRODLOUŽIT ČELO

Nízkému čelu pomůže, necháte-li si zastřihnout hustou ofinu od vrcholku hlavy. Nebo vlasy nad čelem zlehka natupírujte a zvedněte.

JAK ZVÝRAZNIT KRK

Krk skvěle vynikne, když vlasy vyčešete do drdolu.
Nebo si je naopak můžete nechat zkrátit.





JAK ZÚŽIT ČELIST

Udělejte si pěšinku uprostřed. Pak prameny nechte volně padat, aby zakryly hranatější obrysy obličeje.


JAK ZAKRÝT VYSOKÉ ČELO

Udělejte si na straně pěšinku a nechte vlasy volně padat přes čelo nebo i oko. Jako skvělý optický trik zafunguje i krátká ofina.



JAK ODVRÁTIT POZORNOST OD NOSU

Zvolte jemný pohyblivý účes s nadýchanou ofinou. Pomůže také, když si učešete vlasy na stranu - patka odvede pozornost od středu vašeho obličeje.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Byl/a jsem tu

xoxo

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama