Klenuté oblouky

28. února 2009 v 19:28 | =P |  ♥líčení

Klenuté oblouky

Nejúčinnější a zároveň jednoduchý způsob, jak změnit vzhled a současně si ubrat pár let, tkví ve správně upraveném obočí. Profesionálové vám poradí, jak je dokonale vytvarovat.
Klenuté oblouky
Klíčem ke krásně upravenému obočí je pravidelná epilace. Je to sice bolestivý proces, ale výsledek stojí za to. Základní pravidlo zní: dokonalé obočí vyžaduje pravidelnou péči, a to každý týden.

Dokonalý tvar
Současný trend je ve znamení přirozenosti. To znamená širší, ale vytvarované obočí. Příliš husté obočí působí neupraveně, příliš úzké vám dodá výraz, jako byste se stále nad něčím pohoršovala.

Správný bod, kde by mělo obočí začínat, zjistíte jednoduše: položte tužku svisle těsně vedle nosní dírky. Místo, kde se tužka dotýká čela, je přesně ten bod. Abyste zjistila, kde má končit, spojte tužkou střed dolního rtu s vnějším koutkem oka. Tímto jste získala dva body, přes které by obočí nemělo přesahovat .Jak pokračovat?
Kde trhat: Začněte mezi obočím (nad nosem) a pak se pusťte do zatoulaných chloupků nad a pod obočím. Neporušte však přirozený oblouk.

Zkrácení: Jestliže jsou chloupky příliš dlouhé, vyčešte je směrem nahoru a ty přečnívající zastřihněte rovnými nůžtičkami na nehty. Opatrně, ať si nevystřihnete mezeru!

Začištění: Sjednoťte obě linie obočí. Prohlédněte se z obou stran (pravačky mají tendenci více epilovat pravou stranu, levačky obráceně). Potom už jen zbývá tento tvar udržovat. Stačí se občas v zrcadle prohlédnout a zjistit, co je potřeba upravit.


Malé triky profesionálů
  • Epilaci provádějte vždy po koupeli nebo si na chvíli na obočí přiložte ručník namočený v teplé vodě. Póry se teplem lépe otevřou, trhání půjde snáz a nebude vás tolik bolet.
  • Tužkou nakreslete na obočí žádaný tvar a vše, co přesahuje, vytrhejte.
  • Pokud nemáte gel na obočí, nastříkejte na kartáč trochu laku na vlasy a obočí jím přejeďte.

Návod…
Dokonalé obočí má své normy. Vezměte tužku, přiložte ji svisle vedle nosní dírky směrem k vnitřnímu koutku oka. Pak ji veďte ze stejného místa k vnějšímu koutku. V místech, kde se tužka protíná s obočím, udělejte tečky. Chloupky, které přesahují, jsou navíc. A kde má být nejvyšší část oblouku? Tam, kde obočí protíná tužka, kterou vedete od nosní dírky k oční panence.


Pudr Nanáší se štětečkem nebo houbičkou. Výsledek vypadá velmi přirozeně, protože pudr zvýrazňuje chloupky, ale nelepí. Je vhodný také k prodloužení obočí, protože působí přirozeněji než tužka. Pudr na obočí Chanel obsahuje tři odstíny pudru, štěteček, pinzetu pro rychlou úpravu a zvětšující zrcátko. Geniální řešení pro ,slepýše'.


Tip na nákupy
co všechno budete potřebovat pro dokonalou péči o obočí?

1/ Hřebínek
Před epilací si obočí důkladně pročešte. Jednoduše tak uvidíte, kde je třeba použít pinzetu. Tento hřebínek seženete v Sephoře.


2/ Gel
Tak jako lak zpevňuje účes, gel fixuje chloupky. Tento gel je s praktickým štětečkem, jenž usnadňuje aplikaci. Rychle schne. Brow Control, Model Co., Printemps de la Beauté

3/ Tužka
Jednoduché použití, vhodná k nošení v kabelce. Volte raději světlejší odstín, abyste nevypadala jako čarodějnice. Dbejte na to, aby byla stále dobře ořezaná, protože v opačném případě bude líčení viditelné a chloupky slepené.Čárkováním pokrývejte chloupky, ale nikdy nepřetahujte. Tužka na obočí, Stephane Marais.

4/ Poepilační péče
Anastasii používá Jennifer Lopez, Chloë Sevigny nebo Renée Zellweger. Přípravek na bázi vitaminu E a heřmánku zklidňuje poepilační podráždění. Poepilační krém Anastasia, Printemps de la Beauté

5/ Epilační pinzeta
Pinzeta Tweezerman byla letos v USA vyhlášena pinzetou roku. Má ručně broušené ostří. Existuje v mnoha barevných provedeních. Používá ji bezpočet modelek a hereček, například Charlize Theron či Naomi Campbell. K dostání v prodejnách Profimed.

6/ Zhušťovač
Máte obočí po intenzivní epilaci příliš ,probrané'? Tento přípravek na bázi esenciálních posilujících olejů může chloupkům pomoci k růstu. Eyebrow Lipocils od Taliky. (Talika má i jinou vychytávku: umělé chloupky, které šikovně zamaskují případnou nechtěnou mezírku.)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Byl/a jsem tu

xoxo

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama