Jak vybrat slušivé sluneční brýle?

15. února 2009 v 21:22 | =P |  --> doplňky

Výběr správných slunečních brýlí podle typu obličeje není tak snadnou záležitostí, jak se na první pohled může zdát. Mnoho žen si vybírá sluneční brýle podle toho, jak vypadají samy o sobě, přestože podvědomě ví, že jim nepadnou tak, jak by skutečně měly.


Typ 1 - oválné sluneční brýle

Oválné brýle mají velikou výhodu, a tou je ta, že jako jedny z mála druhů slunečních brýlí sluší téměř každé ženě. Vyrábí se většinou s velkými obroučkami, a ty budou slušet ženám jak s kulatým tak hranatým obličejem. Pokud se vám podaří natrefit na skutečně trendy tvar, který vám padne jako ulitý, budete vypadat jako hollywoodská hvězda!

Typ 2 - čtvercové až kulaté sluneční brýle

Na sluneční brýle tohoto typu je třeba dát si pozor. Přestože samy o sobě vypadají velmi hezky (a jsou také velmi moderní), nemůže si je dovolit jen tak někdo. K podobným brýlím se hodí úzký, štíhlý obličej s výraznými lícními kostmi. Pokud je váš obličej kulatý, zapomeňte předem na tento typ brýlí. Vypadala byste spíše směšně, než trendy.

Typ 3 - hranaté slueční brýle

Hranaté sluneční brýle si mohou dovolit ženy s kulatým obličejem, ale neměly by být příliš rozměrné. Hodí se také pro ty, které mají protáhlejší obličej a budou slušet také ženám s hranatým obličejem - dejte však pozor, pokud máte velmi široké lícní kosti, příliš hranaté brýle pro vás nejsou vhodné. Zkrátka při výběru musíte posoudit sama, zda vám sluší nebo ne.

Typ 4 - tzv. "srdíčkové" sluneční brýle

"Srdíčkové" sluneční brýle, nazývané také letecké, jsou velmi oblíbené, zvláště v poslední době. Nejdříve byly typické pro muže, dnes si však získávají stále větší oblibu také u žen. Hodí se pro ženy se všemi tvary a typy obličejů.

Typ 5 - Brýle s úzkými obroučkami

Brýle s úzkými obroučkami se hodí především pro ženy, které mají kulatý nebo baculatý obličej. Obecně platí, že hrubé obroučky sluší ženám se štíhlým obličejem, a těm baculatějším zase obroučky velmi úzké. Pokud se vám některé ze zveřejněných obrázků líbí a chcete si brýle pořídit, pak najdete inspiraci i ceny na internetových stránkách těchto výrobců. Jsou to značky Dorothy Perkins, O´size, Miss Selfridge, Street Retro, Asos, Debenhams, Boots, Gucci, Miu Miu, Ray Ban a také Topshop.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Byl/a jsem tu

xoxo

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama